ZAPOČELI PREVENTIVNI PREGLEDI RANOG OTKRIVANJA RAKA DOJKE PUTEM MOBILNOG MAMOGRAFA

GOSPIĆ – Grad Gospić u sklopu projekta „Okreni list“,  a u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo dr. Andrija Štampar započeo je s provođenjem preventivnih pregleda ranog otkrivanja raka dojke putem mobilnog mamografa. Voditeljica projekta Nikolina Tonković Čorak zadovoljna je odazivom sugrađanki ovog prvog dana :

  • Zahvaljujem se svima, budući dolaze deset minuta ranije. To je nekako naša navika, uspijemo polako popuniti dokumentaciju i upitnike, izmjeriti temperaturu i držimo se rasporeda. Nakon što izađu iz mobilnog mamografa, gospođe su zadovoljne.

Uvjeti za pregled su kontrolirani i u skladu sa epidemiološkim uputama.  Starost žena koja je prihvatljiva za pregled je od 38 godina starosti do 50 godina te iznad 69 godina nadalje budući te dobne skupine nisu obuhvaćene Nacionalnim programom. Za pregled je potrebno da osoba ima prebivalište na području Gospića, može samostalno stajati za vrijeme pregleda, nije bila na pregledu unutar godinu dana, nije trudna i ne doji. Također, Tonković Čorak najavila je nove , preostale termine preventivnih pregleda:

  • Sutra od 9 do 17 sati smo na Trgu hrvatskih žrtava Široke Kule u Ličkom Osiku i ponovno u četvrtak, 27. kolovoza ovdje u Gospiću ispred KIC – a u vremenu od 9 do 16:30 sati.

Ukoliko imate povijest bolesti kopiju dokumentacije možete ponijeti na pregled. Nalaz pregleda dobiva se poštom na kućnu adresu nakon što ga očitaju dva radiologa.

 

 

Podijelite ovo:

Također provjerite

Od 2005.do prošle godine broj nezaposlenih pao je za više od 2,500 osoba, a broj zaposlenih temeljem radnog odnosa za 600 osoba

Krajem lipnja  u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, Područnom uredu Gospić evidentirano je 617 nezaposlenih osoba, …

RGS Live Stream