Tribina o hrvatskom kraljevstvu i povijesti Gacke u Otočcu

U povodu 1100. obljetnice uspostave Hrvatskoga kraljevstva, u srijedu 4. lipnja u 19:30 u Gackom pučkom otvorenom učilištu Otočac održat će se tribina u organizaciji Ogranka Matice hrvatske u Otočcu.

Na tribini će izlagati dr. sc. Mario Jareb s predavanjem pod naslovom „Slavna godina prvoga kralja: Obilježavanje tisućite obljetnice Hrvatskoga kraljevstva” te dr. Željko Holjevac s izlaganjem „Gacka u vrijeme hrvatskoga milenija: Otočac 1918.–1941.”

Događanje je dio obilježavanja značajne obljetnice hrvatske povijesti, s ciljem sagledavanja šireg i lokalnog konteksta hrvatskoga političkog i kulturnog naslijeđa.

Izvor, foto. : GPOU Otočac

Podijelite ovo:

Također provjerite

10. 7. 2025.g. – četvrtak zbog radova rekonstrukcije vodoopskrbnog sustava velikog zasunskog okna u Aleksinici doći do prekida u isporuci pitke vode u određenim naseljima

RGS Live Stream

Skip to content