GOSPIĆ – Na danas održanoj sedmoj redovnoj sjednici Skupštine Ličko – senjske županije usvojene su sve točke dnevnog reda, a radilo se o onim tehničkim uglavnom vezanim uz koncesije. Zanimljiva točka svakako je bilo izvješće o financijskoj reviziji Ličko – senjske županije za prošlu godinu. Vijećnik HSP-a Milan Mataija nadovezao se na nalaz Državne revizije istaknuvši kako izvješće ima dosta grešaka:
– Ima tehničkih grešaka u samom računovodstvu, one se mogu popraviti, što je tu je. Vidjeli smo između ostaloga da su nam ovdje i primjedbe vezano za ona famozna sredstva iz proračunske zalihe. To smo u novom Proračunu ispravili pa ih više nema. Kratka sugestija djelatnicima računovodstva, obratiti pažnju, knjižiti, proučiti i to je to.
Župan Darko Milinović također se osvrnuo na izvješće Državne revizije, te naglasio kako su izvještaji sastavljeni u svim svojim značajnim odrednicama sukladno zakonu:
– Ja mislim da je to jedna vrlo bitna stvar. Nema nekakvih grešaka osim ovih tehničkih.
Nakon sjednice, vijećnici su uzajamno čestitali jedni drugima nadolazeće blagdane.
Petar Tomljenović
Službeni Portal Radio Gospić Novosti – Vijesti – Događanja – Informacije



