Foto: Oleg Butković / Facebook
Jadrolinijina sezonska brzobrodska linija „Kvarnerski most“ službeno je krenula plovidbom katamarana Silba, koji povezuje Kraljevicu, Crikvenicu, Senj, Bašku, Lopar, Rab i Lun na Pagu. Linija će prometovati do 30. kolovoza, a od 10. srpnja bit će dostupna svakodnevno. U ponudi su jutarnji polasci iz Kraljevice i popodnevni povratci iz Raba. Cijena karte kreće se od 10 do 25 eura, ovisno o relaciji.
Nova veza trebala bi olakšati putovanja lokalnom stanovništvu, ali i turistima tijekom ljetnih mjeseci.
„Čestitam Upravi Jadrolinije što je osmislila ovako dobar potez koji bi prije svega trebao biti olakšanje lokalnom stanovništvu, ali i turistima, s obzirom na ljetne gužve“, rekao je potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković. Katamaran Silba ima kapacitet 310 putnika, a karte su dostupne na brodu, putem web stranice i mobilne aplikacije Jadrolinije.
Službeni Portal Radio Gospić Novosti – Vijesti – Događanja – Informacije