NAKON PRVOG PORAZA SENIORI RUKOMETNOG KLUBA „GOSPIĆ“ PONOVNO NA VRHU

Proteklog su tjedna seniori RK „Gospić“ odigrali čak dvije utakmice 2. HRL Zapad. Ranije odgođenu 11. kola protiv RK Senj rukometaši Gospića odigrali su u srijedu, 15. ožujka, u Senju, dok je susret 14. kola protiv RK Zamet 2 odigran u subotu, 18. ožujka u Gospiću.

Neodlučeni ishod RK Dubovac-Gaza na gostovanju u Crikvenici te pobjede i nova 4 osvojena boda vratile su igrače trenera Marina Bilića na 1. mjesto u ukupnom poretku s 13 pobjeda, 1 porazom i 26 osvojenih bodova u 14 odigranih kola.

U Senju je odigrana utakmica neizvjesna svih 60 minuta. Umor Gospićana nakon utakmice i poraza protiv Dubovca dao je danak. Dosuđeni i realizirani kazneni udarac u posljednjoj minuti donio je Gospićanima „mršavu“ pobjedu rezultatom 33:32.

Nakon samo tri dana odmora u Gospiću je odigrana utakmica 14. kola 2. HRL Zapad protiv RK Zamet 2.Prvih 18. minuta susreta igrala se izjednačena igra obje momčadi. Serijom 3:0 Gospićani su se „odlijepili“ i s realizirana dva sedmerca na odmor otišli rezultatom 20:15.  U drugom dijelu utakmice gospićki su rukometaši na čelu s trenerom Marinom Bilićem zadržali stečenu prednost u kojoj se s 10 postignutih golova istaknuto se Kristijan Cvjetković te je utakmica završila rezultatom 37:32.

RK SENJ – RK „GOSPIĆ“ 32:33 (14:16) – Markić (12), Petrović (7), Suknaić (5), Pavelić (4), Krmpotić (2), Matulović (2), Jelić (1).

RK „GOSPIĆ“ – RK ZAMET 2 37:32 (20:15) – Cvjetković (10), Markić (7), Pavelić (5), Jelić (4), Petrović (3), Čačić (2), Stilinović (2), Krmpotić (2), Suknaić (1), Matulović (1).

IZVOR / FOTO: RK „GOSPIĆ“