DJEVOJČICE U14 RUKOMETNOG KLUBA „GOSPIĆ“ U INFARKTNOJ ZAVRŠNICI OSTALE BEZ STOPOSTOTNOG UČINKA

U Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću odigrani su susreti 5. kola 1. HRL Zapad u kojima su djevojčice U14 Rukometnog kluba „Gospić“  snage odmjerile protiv vršnjakinja ŽRK Senia i ŽRK Vinodol. Pobjedom i neriješenim rezultatom igračice trenera Vanje Antića upisale su nova 3 boda koja su ih smjestila na 4. mjesto ukupnog poretka, s 5 pobjeda, 2 neriješena rezultata, 2 poraza i 12 osvojenih bodova.Rukometašice Gospića u potpunosti su dominirale u utakmici protiv županijskih suparnica iz Senja. Već u prvom poluvremenu Gospićanke su napravile seriju 14:0 i na predah otišle rezultatom 15:1.Nastavak utakmice donio je i nastavak odlične igre domaćih igračica dok su mlade Senjkinje postigle tek tri pogotka realiziravši tri dosuđena kaznena udarca. Gospićanke su upisale pobjedu rezultatom 25:4.Utakmica protiv Vinodola donijela je potpuno drugačiju igru. Rezultatska napetost obilježila je svih 40 minuta susreta, a kraj prvoga poluvremena donio je minimalnu prednost rukometašicama Vinodola (12:11).Drugih 20 minuta nastavilo se u odličnoj igri obje ekipe djevojčica. Samo dvije minute prije sučeva posljednjeg zvižduka protivnice su imale +3 (22:19), no Gospićanke su serijama 3:0 i 2:0 sustigle rezultat i povelje 1 pogotkom prednosti 15 sekundi prije kraja susreta. Realiziranim sedmercem u posljednjim sekundama Vinodolke su si osigurale neriješeni rezultat (24:24).Marta Šulentić proglašena je najkorisnijom igračicom u susretu protiv ŽRK Senia, dok je u utakmici protiv ŽRK Vinodol ista titula dodijeljena Sari Vukelić.ŽRK SENIA – RK GOSPIĆ 4:25 (1:15) – Vukelić (5), Rukavina (5), Ivančić (4), Šulentić (4), Gučanin (3), Franić (2), Vujičić (1), Holjevac (1)RK GOSPIĆ – ŽRK VINODOL 24:24 (11:12) – Vukelić (7), Ivančić (6), Gučanin (6), Rukavina (2), Holjevac (2), Franić (1)