GOSPIĆANI NEMOĆNI PROTIV LIDERA PRVENSTVA

GOSPIĆ- Ulazak u završnicu prvoga dijela prvenstva SENIORIMA Rukometnog kluba “Gospić” donio je domaću utakmicu 8. kola 1.HRL jug u kojoj su u subotu, 20.11.2021. godine, na domaćem terenu Gradske sportske dvorane ugostili neporaženog lidera prvenstva, RK Ribola Kaštela. Puno kompletnija, na svakoj poziciji podjednako kvalitetno popunjena ekipa gostiju objeručke je iskoristila indisponiranu igru Gospićana i zasluženo slavila visokom razlikom. Svaku grešku, pa i neodlučnost u određenim situacijama protivnici su nemilosrdno kažnjavali i već na poluvremenu imali visokih +11 (19:8). Početak drugoga dijela donio je nastavak dominacije gostiju koji u 38. minuti dolaze i do +15 (26:11).  Smanjili su u posljednjih 20 minuta ritam protivnici iz Kaštela, dok su u domaćoj ekipi zaigrali mlađi igrači, stekli dodatno iskustvo prvoligaškog rukometa, te svojim pristupom i zalaganjem nekoliko puta izmamili pljesak 250 gledatelja. Izdvojili su se u tom periodu srednji vanjski igrač Nikola Kovačević (17 godina) s 3, četrnaestogodišnje desno krilo Matija Bukovac s 4 pogotka, dok je Ivano Tonković (15 godina) na golu sakupio 5 obrana i potvrdio da gospićka rukometna mladost dolazi velikim koracima. Konačni poraz rezultatom 26:36 gurnuo je rukometaše Gospića prema sljedećim utakmicama i nadi za novim bodovima do kraja jesenskog dijela prvenstva.

RK GOSPIĆ – RK RIBOLA KAŠTELA 26:36 (8:19) – Dželalija (6), Bukovac (4), Kovačević (3), Markić (3), Udiljak (2), Sakić (2), Petrović (2), Jelić (2), Seferagić (1), Matulović (1)