ODRŽANA SVEČANA SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA POVODOM DANA GRADA GOSPIĆA I BLAGDANA SV. MARIJE MAGDALENE

U Memorijalnom centru „Nikola Tesla“ u Smiljanu održana je Svečana sjednica Gradskog vijeća povodom Dana Grada Gospića i Blagdana Svete Marije Magdalene. Sjednici su nazočili predsjednica Gradskog vijeća Ana – Marija Zdunić i gradski vijećnici, gradonačelnik Grada Gospića Karlo Starčević i zamjenica Kristina Prša, župan Ličko – senjske županije Ernest Petry sa suradnicima, predstavnici crkvene vlasti, saborska zastupnica Anita Pocrnić Radošević, državni tajnici Ministarstva branitelja i Ministarstva pravosuđa i uprave, predsjednik Županijske skupštine Ličko – senjske županije Marijan Kustić. Također, svečanoj sjednici Gradskog vijeća prisustvovao je i počasni građanin Grada Gospića general Mladen Markač, predstavnici gradova prijatelja gradonačelnici i načelnici s područja županije, predstavnici policije, vojske, ravnatelji i direktori gradskih ustanova, poduzeća i škola, te brojni drugi. Svečanu sjednicu otvorila je predsjednica Gradskog vijeća Grada Gospića Ana – Marija Zdunić istaknuvši kako je naš grad okružen mnogim ljepotama u kojem žive hrabri i čestiti ljudi koji su nebrojeno puta pokazali svoju nepokolebljivost i ustrajnost:

  • „Grad je to iz kojeg dolaze brojni velikani od kojih zasigurno ne smijemo zaboraviti spomenuti onog najvećeg, Nikolu Teslu, vizionara i izumitelja svjetskog značaja čija nam je ostavština zauvijek promijenila živote.“

U svom obraćanju prisutnim uzvanicima i gostima, gradonačelnik Grada Gospića Karlo Starčević napravio je kratki presjek svega onoga što je od važnih projekata učinjeno u prethodnom mandatu što je vidljivo i u posebno tiskanoj brošuri. Izdvojio je nedavno otvorenu energanu, tvrtku koja izrađuje montažne kućice bukobrane i burobrane, a dodao je i kako se privode kraju radovi za proizvodnju tjestenine. Vraćen je spomenik velikana Nikole Tesle u Gospić gdje i pripada, a u utorak je otvorena i nova upravna zgrada HAK – a. Ulaže se i u poljoprivredu,  znanje mladih koji se stipendiraju za deficitarna zanimanja. Osim toga gradonačelnik Starčević najavio je i daljnja ulaganja odnosno investiranja u grad Gospić, a sve s ciljem što boljeg života i budućnosti našeg grada:

  • „Najprije bih napomenuo da je Gospić danas nakon četiri godine više nego uspješnog mandata uređen i stabilan grad. Teško je bilo zaustaviti pad, ali smo to uspješno odradili i promijenili smjer. Krenuli smo u drugi mandat i ovom prigodom izražavam veliku zahvalnost na plebiscitarnom povjerenju svojim sugrađanima, onima koji su dali svoj doprinos, ali dakako i onima koji su mislili drugačije. Sve ih uvažavam.“

Župan Ličko – senjske županije Ernest Petry između ostaloga kazao je kako će zajedništvo, te dodatno ulaganje krasiti budućnost gradova i općina Ličko – senjske županije uz veliku podršku Vlade Republike Hrvatske. Najavio je megaprojekte koji će se u nadolazećim godinama odvijati na području naše županije kao što su izgradnja hidroelektrane Kosinj – Senj 2, infrastrukturni i turistički razvoj područja Ličko – senjske županije, ali i izgradnja plitvičke zaobilaznice od Prijeboja do Grabovca:

  • „Zahvaljujem se gradonačelniku Starčeviću na svim projektima, koje je proveo u protekle četiri godine. Mogu najaviti jednako kako gospodinu Starčeviću, tako i gradovima Novalji, Senju, Otočcu i svih osam općina da ćemo definitivno napraviti najveće gradilište u republici Hrvatskoj na prostorima Ličko – senjske županije.“

Priznanje Grada Gospića dodijeljeno je Gradskom društvu Crvenog križa Gospić za uloženi trud u humanitarnoj djelatnosti i nesebičnu pomoć građanima, koje je preuzeo ravnatelj Vlado Brkljačić zahvalivši se predlagateljima, komisiji za dodjelu priznanja i gradskim vijećnicima što su prepoznali sve ono što radi ovo Društvo  u interesu građana:

  • „Ovo priznanje nam je također bitno, jer u ovoj godini obilježavamo 135 godine Crvenog križa na području grada Gospića i sigurno da nam je dodatni motiv za još bolji rad u narednom periodu. Ja se nadam da ćemo to i pokazati.“

U glazbenom dijelu Svečane sjednice Gradskog vijeća Grada Gospića nastupio je Tamburaški sastav Patrioti.

Također provjerite

TRADICIONALNI MALONOGOMETNI TURNIR U LIČKOM OSIKU OD 31. SRPNJA DO 4. KOLOVOZA 2021.

Povodom obilježavanja Dana pobjede, domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja NK Croatia ’92 najavljuje tradicionalni …

error: Sadržaj je zaštićen!
Skip to content