POMLAĐENA EKIPA RK „GOSPIĆ“ PORAŽENA U NATJECANJU KUPA

Ekipe koje se natječu u 2. HRL i višim ligama obvezne su sudjelovati u kup natjecanju. Prvo kolo kupa tako je bilo na rasporedu u srijedu, 25. studenog ove godine, a za protivnika je ekipa RK „Gospić“  dobila  RK Ogulin koji je bio i domaćin. Put Ogulina krenulo se u bitno izmijenjenom sastavu u kojem se našlo čak 10 mladih i talentiranih igrača od čega njih 5 iz ekipe U17 i 5 iz ekipe U15. Svi su igrači dobili podjednaku minutažu. Utakmica je u prvih 30 minuta bila dobra, prava natjecateljska. Međutim ekipa Ogulina preuzima vodstvo i u konačnici dobiva ovu utakmicu rezultatom 42:31.  Gotovo svi najmlađi rukometaši Gospića upisali  su se u listu strijelaca. Marko Čačić  postigao je 2 pogotka,  Jergović i Rukavina su dodali po 1, dok je Orešković izborio sedmerac i odličnim blokovima stvarao prostor ostalim igračima u napadu. Petnaestogodišnji Petar Milković također je bio efikasan (1 pogodak), kao i šesnaestogodišnji Dario Devčić. U seniorima već starosjedioci, a ipak samo dječaci šesnaestogodišnjaci, Nikola Kovačević i Luka Maras dodali su 9, odnosno 5 pogodaka i potvrdili kvalitetan trening i trud, dok je Tomislav Milković (2003. godište) postigao 1 gol. Mladi i talentirani golman Ante Stilinović (2004. godište) iskazao se odličnim obranama. Od “pravih” seniora Udiljak i Antić  dodali po 3, Jelić 2, te Brajković i Verzon po 1 pogodak. Ovim porazom RK „Gospić“ završava kup natjecanje, te se u nastavku sezone okreće ligaškim utakmicama i nastojanju zadržavanja 1. mjesta koje ih vodi u 1. b ligu.

IZVOR / FOTO: RK „GOSPIĆ“