RUKOMETAŠICAMA POBJEDA I PORAZ

Djevojčice 2008./2009. godišta Rukometnog kluba “Gospić” odigrale su nove dvije utakmice lige Primorsko-goranske županije.

Put Opatije su krenule u subotu, 8. veljače 2020. godine, a protivnice su im bile ekipe Liburnija Matulji i Rab.

Odlično su gospićanke odigrale protiv protivnica iz Matulja. Nakon početnog ispitivanja snaga i vodstva 4:3 odličnom obranom i brzom tranzicijom u napad rade seriju 12:1. U zadnjoj četvrtini utakmice su ritam, tempo i koncentracija malo pali, no ostvarena je visoka pobjeda rezultatom 19:8. Sve su igračice dobile svoju priliku za dokazivanjem i stekle nova iskustva koja će im biti od velike važnosti za utakmice koje slijede.

Nakon 5 minuta odmora krenula je utakmica protiv ekipe Raba koja je jedna od dvije najbolje ekipe lige. Rabljanke su se pokazale kao zrelije, fizički dominantnije, iskusnije i uigranije te su im zadale poraz rezultatom 18:4. Mlade rukometašice Gospića su pokazale brojne dobre stvari, ali još uvijek moraju raditi na automatizmu u brojim obrambenim i napadačkim situacijama koji će ih učiniti odličnom ekipom u budućnosti.

RK GOSPIĆ – ŽRK LIBURNIJA MATULJI 19:8 (12:4) – Ivančić (5), Rukavina (4), Franić (4), Holjevac (3), Šulentić (3)

RK RAB – RK GOSPIĆ 18:4 (11:3) – Ivančić (3), Šulentić (1)