Počela košarkaška liga za mlade košarkašice do 2007.godišta

GOSPIĆ- Počela je košarkaška liga  zapad za djevojčice 2007. godišta i mlađe. S obzirom na mali broj klubova koji su prijavili navedenu kategoriju održan je turnir između tri ekipe u Rijeci: gdje su uz našu ekipu Gospića nastupili  FSV iz Rijeke i Pula.

Naše djevojčice ostvarile su obje pobjede te se plasirale na poluzavršnicu Državnog prvenstva medu 8 najboljih ekipa! Poluzavršnica će se održati za mjesec dana, igrat će se u dvije skupine iz kojih će po dvije najbolje ekipe ići na državnu završnicu. Inače u utakmicama ovog riječkog turnira odigranog prošlog vikenda Gospić je s 43:16 pobijedio FSV, a Pulu s 48:13. U susretu dviju poraženih ekipa Riječanke su bile bolje od Pule 50:23.   Treba naglasiti da je prva utakmica između naše ekipe i ekipe FSV-a bila skoro izjednačena u prvom  poluvremenu  koje su naše mlade košarkašice dobile  20 : 9. Gospićanke  odlično otvaraju  drugo poluvrijeme i stvaraju  osjetnu razliku do kraja utakmice i do konačnih 43:16.  U drugoj utakmici vidjela se osjetna razlika u kvaliteti u odnosu na djevojčice iz Pule tako da su sve djevojčice našeg kluba dobile priliku igrati,te je svaka na svoj način iskoristila. U obje utakmice zajedno najviše koševa, 22 zabila je  Nika Maras.  Marija Kolačević postigla je  15 poena ,Marinac Josipa 14,Lara Umiljenović 12, te Tea Jerković i Mia Bubaš po 6 koševa!

Treba naglasiti momčadski duh i motiviranost cijele ekipe,što je zalog za budućnost ovih djevojčica,kao i kluba.

Milan Tomašević

Također provjerite

Goran Petranović iz HK „Gospić“ prvak Hrvatske u kategoriji do 67 kilograma

Jučer je u Varaždinu održano prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom za mlađe seniore (do …